Bitcoin-mine

ماینر یا ASIC امروزه یکی از نام های پرآوازه و پرکاربرد است که مطمئنن این روزهای زیاد به گوشتان خورده است.بیت کوین ماینر و ماینر به دستگاه های گفته می شود که مخصوص استخراج بیت کوین(ارز دیجیتال) می باشد.به افرادی که با سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین وارد این حوزه می شوند نیز ماینر گفته می شود.

Bitcoin-mine
Bitcoin-mine

تاریخچه ی ماینر

بیت کوین توسط فرد مشهوری با نام ساتوشی ناکاموتو خلق شده است و تا امروز دچار تغییراتی شده است اوایل سال 2009 بود که به معنای واقعی کار خود را آغاز نمود و از سال 2009 تا 2017 چیزی حدود 17 میلیون از کل 21 میلیون بیت کوین موجود به وسیله سخت افزار های ساده(کامپیوتر) استخراج شده است اما رفته رفته با بالا رفتن سختی شبکه،سخت افزارهای خاصی با نام اسیک(ASIC) انحصارا برای استخراج بیت کوین طراحی شده.

Bitcoin-mine
Bitcoin-mine

جهانی شدن بیت کوین

پول در اصل به معنی شیئ،وسیله یا چیزی است که انسان ها برا تبادل خواسته ها و نیازهای اساسی از آن استفاده می کند. رفته رفته تغیراتی زیادی در آن ایجاد شده است و دیر یا زور دلار و پول های امروزی به پایان دوران سلطنت خود می رسد و در عصر تکنولوژی و IT احتمال جایگزین شدن بیت کوین و ارزهای دیجیال نظیر آن زیاد می باشد وبیت کوین به یک ارز جهانی تبدیل می شود و بهترین راه حل برای بهبود وضعیت اقتصادی جهان می باشد.

BITCOIN
BITCOIN

فرآیند استخراج بیت کوین

همانطور که میگفتیم در ابتدا بیت کوین در سازگار CPU های استاندارد بود.با گذر زمان اشخاصی که در فرآیند استخراج فعالیت میکردند متوجه شدنند که استفاده از CPU های کارت گرافیک استخراج آنها را افزایش می دهد و بعدها پردازنده های گرافیکی بکار رفته در ASIC استفاده شد.در کل پرسه استخراج بیت کوین شامل موارد زیر می است:

خرید ایسک یا همان ماینر متناسب یا بودجه خود

استفاده از یک کیف پول ایمن بیت کوین

وصل شدن به یک استخر برای استخراج و شروع عملیات

BITCOIN
BITCOIN

نکات قابل توجه در خرید ماینر

مهمترین عواملی که در خرید ASIC ماینر باید به انها توجه کنیم شامل موارد زیر می باشد:

میزان هش ماینر:هش واحد پردازش بیت کوین می باشد که هر چه رقم هش بالاتر باشد درآمد خروجی شما نیز بیشتر می شود.

کارآمدی ماینر:کارآمدی یعنی در نظر گرفتن مقدار درآمد و هزینه ای که دارید صرف میکنید باید توازن بین این دو برقرار شود تا سرمایه گذاری شما در زمینه ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال به سود دهی برسد.

قیمت ماینر:عاملی است که بشدت تحت تاثیر بودجه شما می باشد که چ مدت طول میکشد سرمایه اولیه شما تامین شود و به سود دهی برسد.به طور جامع بهترین دستگاه از نظر کارآمدی دستگاهی است که هش بیستر در ازای برق مصرفی کمتر ارائه کند.

BITCOIN
BITCOIN

banehvip