شماره تلفن: 08734224428 _قیمت ها در لحظه قابل تغییر است. برای اطلاع از قیمت دقیق با کارشناسان فروشگاه تماس حاصل فرمایید
سشوار ادوار و استاتیک

در سال ۱۸۹۰، اولین سشوار توسط الکساندر گودفروی سبک فرانسوی اختراع شد. اختراع وی یک نسخه بزرگ و نشیمن بود، که شامل یک درپوش بود، که به لوله دودکش اجاق گاز وصل شده بود. گودفروی آن را برای استفاده در سالن مو خود در فرانسه اختراع کرد و قابل حمل یا دستی نبود. این فقط با نشستن شخص در زیر ان قابل استفاده است.

گابریل کازنجیان مخترع ارمنی امریکایی اولین کسی بود که در سال ۱۹۱۱ یک دستگاه خشک کن(سشوار) را در ایالت متحده ثبت کرد.

سشوار

سشوار وسیله‌ای الکترومکانیکی است، که هوای گرم را روی موهای مرطوب قرار داده، تا سرعت تبخیر آب برای خشک کردن موها سرعت یابد. سشوارها با تسریع و کنترل شکل گیری پیوندهای هیدروژن موقتی در هر رشته، کنترل بهتری روی شکل و سبک مو را ممکن می‌کند. بنابراین همراهان گرامی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر، به سایت بانه وی آی مراجعه کنید.

استفاده طبیعی ازسشوار

سشوارها در اواخر قرن نوزدهم اختراع شدند. اولین مدل توسط الکساندر اف گود فروی در سال خود را فرانسه تولید شد. سشوار دستی اولین بار در سال ۱۹۲۰ ظاهر شد. سشوارها در سالن‌های زیبایی توسط سبک‌های حرفه‌ای و در خانه مصرف کنندگان استفاده می‌شود.

خشک کن زود هنگام

بیشتر سشوارها از کویل‌های برقی و یک فن تغذیه می‌شوند. عنصر گرمایشی در اکثر خشک کن‌ها(سشوار) یک سیم نیکروم لخت است که به دور عایق‌های میکا پیچیده شده است.

نیکروم به دلیل دو خاصیت مهم مورد استفاده قرار میگیرد:

  • این هادی برق ضعیف است
  • هنگام گرم شدن اکسید نمی‌شود

بررسی فروشگاه‌ها در سال ۲۰۰۷ نشان داد، که بیشتر سشوارها به دلیل قابلیت گرمای فوری خود دارای عناصر گرمایش سرامیکی(مانند بخارهای سرامیکی) هستند. این بدان معناست که برای گرم کردن و خشک شدن موها زمان کمتری به طول می‌انجامد و سشوارها به عنوان درمانی موثر برای شپش سر و جلوگیری از موم گوش استفاده می‌شود.

انواع

امروزه دو نوع عمده سشوار وجود دارد:

  • سشوار دستی
  • سشوار سفت و سخت

سشوار هود دارای یک گنبد پلاستیکی سخت است، که برای خشک کردن موهای فرد روی سرشخص قرار می‌گیرد. هوای گرم از طریق دهانه‌های کوچک اطراف گنبد ی شکل دمیده می‌شود، بنابراین موها به طور مساوی خشک می‌شوند. سشوارهای هود عمدتا در سالن‌های مو یافت می‌شوند.

برس سشوار

یک برس سشوار(همچنین به آن برس هوای گرم و سشوار دور برس و سشوار مو نیز می‌گویند) شکل قلم مو را دارد و از آن به عنوان یک بخار دهنده نیز استفاده می‌شود.

دو نوع سشوار دوربرس وجود دارد:

  • دوار
  • استاتیک

سشوارهای چرخدار دور گرد دارای شبکه‌هایی هستند، که به طور خودکارچرخش می‌کنند، در حالی که سشوارهای دورموی استاتیک ندارند.

سشوار ادوار و استاتیک

۱۹۲۰

در حدود سال ۱۹۲۰، سشوارها به صورت دستی به بازار عرضه شدند. این به دلیل نوآوری‌های National Stamping and Electricworks تحت نام تجاری صلیب سفید و بعد از آن شرکت آمریکایی موتور راسین یونیور و شرکت بیلی هامیلتون بود، که اجازه می‌داد سشوار به اندازه کافی کوچک باشد که با دست نگه داشته شود.

حتی در دهه ۱۹۲۰، سشوارها جدید اغلب سنگین بودند و تقریبا دو پوند وزن داشتند(۹ کیلوگرم) و استفاده از آن‌ها دشوار بود. آن‌ها همچنین موارد زیادی از گرمای بیش ازحد و برق مصرفی داشتند. سشوارها فقط قادربه استفاده از۱۰۰ وات بودند، که باعث افزایش زمان لازم برای خشک کردن موها می‌شد(میانگین خشک کن امروز می‌تواند تا ۲۰۰۰ وات از گرما استفاده کند).

۱۹۶۰

از دهه ۱۹۲۰، توسعه سشوار عمدتا بر بهبود وات و تغییرات ظاهری و سطحی متمرکز شده است. در حقیقت، مکانیزم سشوار از زمان آغاز کار تا کنون هیچ تغییر قابل توجهی نداشته است. یکی از مهمترین تغییراتی که برای سشوار وجود دارد این است، که از پلاستیک ساخته شود تا سبک‌ترباشد. این امر واقعا در دهه ۱۹۶۰ با معرفی موتورهای برقی بهتر و بهبود پلاستیک اتفاق افتاد.

۱۹۵۴

یک تغییر مهم دیگر در سال ۱۹۵۴ اتفاق افتاد که GEC طراحی سشوار را تغییر داد تا موتور را در درون محفظه حرکت دهد.

خشک کن پتو در سال ۱۹۵۱ به مصرف کنندگان معرفی شد. این نوع با داشتن سشوار معمولا در یک جعبه قابل حمل و کوچک، یک لوله متصل به یک درپوش که دارای سوراخ‌هایی در آن بود که می‌تواند در بالای سرشخص قرار گیرد، کار می‌کرد. این کار با دادن مقدار یکنواخت گرما به یکباره به کل سر انجام می‌شود.

سشوار

در دهه ۱۹۵۰ نیز شاهد معرفی سشوار سفت و سختی بود که نوع ان اغلب در سالن‌ها دیده می‌شود. این کلاه ایمنی پلاستیکی داشت که به دور سر شخص می‌پیچید. این سشوار به طور مشابه با خشک کن پتو در دهه ۱۹۵۰ کار می‌کرد، اما در یک وات بسیار بالاتر است.

۱۹۷۰

در دهه ۱۹۷۰، کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالت متحده دستورالعمل‌هایی را ارائه داد، که باید سشوارها را رعایت کرد تا از نظر ایمنی برای تولید به حساب بیایند. از سال ۱۹۹۱، CPSC دستور داده است که همه سشوارها باید از یک قطع کننده مداراستفاده کنند تا در صورت خیس شدن، نتوانند به شخص الکتریسیته کنند.

۲۰۰۰

در سال ۲۰۰۰، مرگ و میر ناشی از منفجرها به کمتر از چهار نفر در سال کاهش یافته بود، که تفاوت آن بین صدها مورد از تصادفات برق در اواسط قرن بیستم بود.

تاریخچه سشوار

از اینکه مقاله ما را همراهی کردید نهایت تشکر را داریم. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد سشوارهای صنعتی روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

]chidam ebrahimi
این مقاله به دست banehvip نوشته شده است

تاریخ انتشار : 13 جولای 2020
144 views
دسته بندی: بلاگ , سشوار
برچسب ها:

نظرات کاربران

مطالب مرتبط